Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Radyo İstek Hattı Scripti
Radyo İstek Hattı Scripti Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (8 oy, 4,50/5)
Script Kategori: PHP Scriptler
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2010
İndirme Sayısı: 11.271
Ekleyen Editör: Emre
İndir & DownloadDosya Boyutu: 1.7 MBŞifre: wmscripti.com

Kurulum:
1. Tüm dosyaları sunucunuza atın.
2. www.site-adresi.com/install.php şeklinde çalıştırın.
3. Aşamaları takip ederek genel bilgileri ve mysql bilgilerini girerek kurulumu tamamlayın.
4. Kurulum tamamlandıktan sonra gerekli ayaları yönetim panelinizden yapın.
Not: Kurulum tamamlandıktan sonra install.php dosyasını sunucunuzdan siliniz.

Çalan parçaları gösteren dosya current_song_dj.php dosyasıdır. Gerekli kodları buraya ekleyebilirsiniz.

Yönetim Bilgileri
Kullanıcı Adı: admin
Şifre: wmscripti

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yorumlar { 78 }
 • demo adresi bozuk

 • ya benim hostumda domainimde var. Ben PHP ve Mysql bilmiyorum. ASp biliyorum. Bunu nasıl ne şeiklde hangi programla siteme yerleştrcğm? anlatmrnsz rca etsem. FTP ile alaklı bilgm vr. tek bilmdğm mysql ile php… .

  • Öncelikle sunucunuzun PHP destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra kullandığınız sunucunun paneline göre bir kullanıcı adı ve bir veritabanı oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra oluşturduğunuz kullanıcı adına oluşturduğunuz veritabanını atamalısınız. Son olarak http://www.site-adresiniz.com/install.php şeklinde siteye girdiğinizde kurulum başlayacaktır.

 • Evet hostum php, asp ve mysql desteklemektedir. Peki bendeki bu hazır radyo istek paneli portalını ftp programı ile sunucuma attıktan sonra mı http://www.site-adresiniz.com/install.php işlemine geçmeliyim tam anlayamadım. Msn üzerinden yardım edebilirmisiniz acaba? kaç gündür araştryrm bulamadm :S .yapamdm yani bir trlü..

  Vista panel var sunucumda. kullanıcı adı ve veritabanı nasıl neye göre oluşturulacağı konusunda da hiçbir bilgim yok :/ .

  • Evet, sunucuya attıktan sonra diğer işleme geçmelisiniz. Vista Panel’e girdiğinizda MySQL Databases kısmına girerek veritabanı oluşturabilirsiniz. MySQL kullanıcı adınız da Vista Panel kullanıcı adınız olacaktır.

  • evet oluşturdum. Databases .. İstekhatti die. İnstall .php. kısmna da girdim. Gereken bilglri yazdm. host adını. sql adını şifrleri filan. tam kurumu bitrcem. .Mysql de hata verior.. hata no: 1045 . Anlymdm.. msn üzerinden yardm edblrmsnz? bi el atsanız ..?.

  • Veritabanı bilgilerinde yanlışlık olmuş. MSN destek adresimize ekledim, online olursanız hemen yardımcı olabilirim.

  • Eklendim fakat ileti atamıyorum size. Facebook üzerinden ya da başka bir şey üzerinden sizden canlı destek nasıl alabilirim?

  • Mesajınız geldi. Fakat online sürelerimiz belirli değil. Sanırım ücretsiz sunucu kullanıyorsunuz. İletişim formundan panel bilgilerinizi gönderirseniz kısa sürede sorunu çözüp gerekli bilgilendirmeyi yapabiliriz.

  • İletşm kısmndn gerekli bilglri verdm Emre bey. Bana e-mail adresndn ulaşrsnz . İşlemlernz bttğnde. Şmdiden teşekkrlr..

  • Sunucu ücretsiz olduğu için sorun oluşmuş. Şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

  • Allah razı olsun çok sağolun. İlgnze mnntr kaldm.. Çok teşekkr ederm.. Yalnz admin giriş ve şifre kısmna neelr yazcğmı bilmıorm yani ne olrk ayar yaptnz 🙂 e-mail adrsme bilglri göndrirmsnz. Birde hazr bilglrm sizdeyken sizden bişy rica etcm bilıorum çok zahmet verdm ama birde bu siteme Üstte Duran Radyo (Aquamp Player) yüklyblrmsnz.. Radyo hostumdki Ip ve Port numrlrnı bu playere entegre ederek?

  • Çok sağolun E-mail adresme gelmş 🙂 ama şu aqua player konsnda yardmcı olursnz 🙂

  • Maalesef, playeri kendiniz entegre etmeniz gerekmektedir.

 • İstek panelimdeki istek yap sekmesi çalşmıor .??

  • İstekler onaylı olduğu için görememiş olabilirsiniz. Deneme amacıyla istek yaptım kontrol edebilirsiniz.

  • sağoln o sornu bn kendm dün gece hallettmm 🙂 öncdn istek yap sekmsne tıklnldğnda. alanlrı doldrdktn sonra tıklya geçnce mysql hatası verıordu dün gece halletmm.. Çok sağoln.. YA sizdn tek istğm vr. şu aquamp playeri nsl yüklycm indrdm elmde vr. ama nasıl stye yüklycğmi bilmıorm.. yardm edmz msnz??

  • Düzeldiğine sevindim. Bir önceki yorumda gerekli açıklamayı yaptım.

 • Hm. Peki nasıl entegre edileceği konusunda bilgi vermnz mümkn mü?

  • Ana dizinde bulunan listen.php dosyasının 10.satırı ile 14.satırı arasındaki kodları silip kodunuzu buraya yapıştırabilirsiniz. 14.satırın sonundaki “; kısmını silmemeye ve yapıştırdığınız html kodundaki tırnak işaretlerini (“), kesme işareti ile (‘) değiştirmeyi unutmayın.

  • neyn kodnu? aquamp player klasör olrk bende vr. içernde skin, index , player, radyo , playst gbi terimler vr???? nsl yapcğm konsnda bilgm yok. şuan msnimde açık. online olma imkanınız vr mı?

  • Aquamp dosyalarını sunucuya attıktan sonra player kodları bulunan bir dosya olması gerekmektedir. Büyük ihtimalle index.html olarak yazacaktır. Aquamp kodlarını alıp listen.php de belirttiğim yere eklemeniz gerekmektedir.

  • anladm sağolsn.Ya ben şu istek yap menüsndki problemi halledememşm.. Ben yayında iken. Yani sunucu açıkken istek yap sekmesi çalşmıor. .İstek yapılamıoru.. Sunucuyu yani yayını kapattktn sonra kapalı iken çalşıor… sorunma bakablrmsnz..

  • Yayında olmadığınızda istek yapılabiliyorsa yayındayken de istek yapılabilmesi lazım. Sonuçta yayın yaptığınız sunucu ile istek panelinin sunucuları tamamen farklı.

  • Biliyorum farklı olduğunu. Çok enteresan ama maalesef dediğim gibi oluyor. Ben radyo yayınımı açtığımda istek yap menüsü çalışmıyor. Mysql hatası veriyor. Radyoyu kapattığımda istek panelinde “sunucu kapalı” ibaresi alır almaz istek yap menüsü çalışıyor o halde iken. Fakat ben yayını açtığımda yani istek panelinde “dj yayında” ibaresi yer aldığında istek yap menüsü çalışmıyor. Dediğim mysql hatasını veriyor. İnceleyebilir misiniz? Çünkü öyle bir durumda istek paneli boşa durmuş oluyor. Dinleyici yayındayken ben tabi ki de istek yapabilir ama sunucu kapalıyken yani radyo yayını yokken istek yapılabiliniyorsa ne işe yaracak ki? Bana, ben radyoda iken yayınım açıkken istek yapılabilmesi lazım.

  • Yönetim bilgilerini değiştirdiğiniz için giriş yapıp kontrol edemedim. Fakat yayındayken istek yaptığınızda veren MySQL hatasını tam olarak buraya yazarsanız hatanın neden kaynaklandığını daha rahat tespit edebiliriz.

  • yok değiştirmedim. Şimdi bende denedim giremiyorum : .. Hatta istek yap menüsnde güvenlik kodu doğru olarak girdğmde ble güvenlk kodu yanlş dior.. panel bozldu sanrm.. panele giremıorm. istek mensü de çalşmıor…

  • İsterseniz buradan başka bir radyo scriptine bakabilirsiniz. Fakat yine aynı sunucuya kurulum yaparsanız mail fonksiyonunda sorun yaşabilirsiniz.

  • Emre bey, Dediğiniz gibi mail fonksiyonlu bir radyo scripti. E-mail’e istekler gelecek. Ki sunucumdan mail sorunu yaşayacağımdan eminim. Bu radyo istek paneli mükemmeldi. Fakat neden birden bozuldu orasını anlayamadım. Ben tekrak bu scripti kurmaya çalışayım sizin izlediğiniz yol ile.. İstek yap kısmında bir problem olursa yine. O problemin mysql hatasını buraya yazarım. Çözümü varsa söylersiniz zaten. Çok ilglndnz çok teşekkr ederim..

  • Dediğim gibi, normalde böyle bir hata vermemesi gerekir. Tekrar kurulum yapmayı deneyin. Eğer olmaz ise başka sunucuda deneyin.

  • Emre bey, tekrar kurulumu yaptım ve eskisi gibi oldu. Şuan çalışıor. Yalnız istek yap mensndki sorun var. Yayında iken istek yap alanı doldrldktan sonra tıkla dedktn sonra şu hatayı veriyor “You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ‘etwetwe’, ‘1’, ”)’ at line 2″ .. İnşallah çözümünü bulabilirsiniz. .. Sadce bu sorun çözülse herşey tamamdr.. Radyo yayındayken istek yap çalşmıor bu hatayı verıor…

  • Panelinizadeki IP adresini kaldırın. listen.php dosyasına kendi player kodlarınızı manuel olarak ekleyin. Bu çözüm kesin olacaktır. Player kodunuzu belirttiğim dosyaya eklediğinizde zaten olacaktır. Siz yapar mısınız gibi mail atmazsanız sevinirim.

  • Emre Bey. Panelimdeki hangi IP adresini kaldıracağım nereden? Listen.php ye hangi kendi player kodlarımı nasıl ne şekilde ekleyeceğim ki? Tamam zaten siz yapar mısınız diye bir şey demedim ben. Sadece yardım istiyorum buradan kendim yapmaya çalışıyorum. Detaylı şekilde anlatırsanız yaparım. Zaten şuan tek sorunum bu.. RAdyom yayındayken istek yapılabilse tamamdır… Başka hiçbrşye gerek yok..

  • Yönetici girişi yaptığınızda ayar panelinizde bir IP adresi yazması gerekiyor. Oradaki adresi silin. listen.php dosyasını Notepad++ ile açın. Daha sonra sunucu 9.satırda echo komutunun tırnak işaretleri (“) arasındaki kodları silin. Yani en sonda bulunan “; koduna kadar silin. Daha sonra tırnak işaretleri arasına kendi player kodunuzu eklemeniz gerekiyor. Player kodunu da sizin bilmeniz gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız internet üzerinden shoutcast player kodu diye aratıp ekleme yapabilirsiniz. Kodu yapıştırdıktan sonra koddaki ” işaretlerini ‘ ile değiştirdikten değiştirin.

   Eğer bunları yapamazsanız host-ed.me adresine girerek ücretsiz bir sunucu açarak BozukRadyo v1.0‘ı kullanabilirsiniz. Bu sunucuda mail fonksiyonu çalışmaktadır.

  • VErdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler Emre bey. Bozuk Radyo iyi hoş da. Belli alanları düzenleyemiyrm. BozukRadyo yazısı gbi.. Ve birçok şey.. Başka kişilerin isimleri var. düzenlymdm brtrlü.. ynede çok sağolsn.. Player kodlrnı yapmya çalşcğmm..

  • Emre bey. Radyom için bir sitede ıp ve port numaramı vererek bir flash player kurdum. Playerin kodunu aldım . Bu kodu nereye nasıl şekilde atabilirim yardımcı olabilir misiniz? Kod Altta gördnğü gibidr..

   <a href=”http://radiotuna.com/” rel=”nofollow”>radio stations</a>

  • Kodunuzu listen.php dosyasına yerleştireceğinizi birçok kez belirtmeme rağmen hala aynı soruyu soruyorsunuz. Bir daha aynı soruyu sorarsanız cevap verilmeyecektir. Önceki yorumları okursanız detaylı olarak anlatmışım.

  • player kodları derken neyden bahsettğnzi anlymdm.. Sanrm bunu çözemycm.. ya bn sizn e-mailnze aquamp player dosyasnı ataym.. Gerekli düzenlmlri yapıp o klasörü tekrar ban atarmsnz.. ben siteye upload ederim :). Lütfen yardmnza ihtycm var…

  • Sanırım PHP ve HTML konusunda pek bilginiz yok. Sadece sitemizdeki scriptlerle ilgili destek verebiliyoruz. Script kurulumu bile yapmıyoruz. Tekrar açıklayayım ama maalesef yapmak istediğiniz düzenlemeleri kendim yapamayacağım. Tekrar tekrar size göndersem yapar mısınız diye sormazsanız sevinirim.

   Eklemek istediğiniz player dosyaları FTP yardımı ile sunucunuza attıktan sonra bir HTML sayfasında o playeri çalıştıracak kodlar bulunur. O kodları önceki yorumlarda belirttiğim yere eklerseniz sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

  • tamam çok teşekkürler.. Umarım yapabilirim..

 • Merhaba ben her şeyi yaptım. co.nu diye site açıp oraya attım ve rengi fslsn her şeyi tamamladım ve Veritabanı Ayarları kısmında SQL Ayarlarına ne yazacağımı bilmiyorum. Sql kaydı da yaptıramadım msn adresimi eklerseniz çok memnun olurum ve bu paneli zaten sizde bulmusum bu sql işini halletmemiz lazım.

  • Merhaba, co.nu üzerinden bir MySQL veritabanı oluşturmanız lazım. SQL ayarlarına yazacağınız kullanıcı adı, şifre ve veritabanını oradan oluşturmanız gerekiyor. Msn destek adresimize ekledim, fakat uzun süre online olmamaktayız.

  • sql ayarini devreye soktum sql bilgisini girdim sunucu yok kullanici adi sifre fln ama yine ayni hatayi aldim lütfen yardim edin gerekirse sahsi msn adresinizi ekleyin teamwiewer vereyim ilgilenin lütfen .. Rica ediyorm …

 • sql ayarlarini devreye soktum girdim tüm bileri fakat tamam diyince sql bilmem ne ulasilamiyor yaziyor ya pff :(,

  • SQL bilgilerini yanlış girmiş olabilirsiniz. Kurulum aşamalarını tekrar inceleyip yüklemeyi baştan yapınız. Kullandığınız paneli bilmiyorum fakat Cpanel sisteminde bir database oluşturduktan sonra ona ait bir de kullanıcı oluşturup izinlerini ayarlamanız gerekmektedir. Kullandığınız panel sistemini internet üzerinden araştırarak nasıl mysql ayarı yapıldığını öğrenebilirsiniz.

 • Cpanel kullanmıyorum ben ben co.nu uzantili FREE domain aldim ve orada flezela ile yükldim dur baştan yükleyeymm

  • Co.nu üzerinden veritabanı oluşturup orada yazdığınız bilgileri yazmanız gerekiyor.

 • Emre Bey, Sizin kurmuş oldğnz mysql tabanını yanlşlkla vista panelde sildim. Onu geri getrme yolu var mıdır.. Bnde anlmıordm bilıoprsnz. o yüzdn yapamadm.

  • Maalesef vista panel üzerinden eski yedeklere ulaşamıyorsunuz. Aynı isimde bir veritabanı oluşturun. Dosyayı tekrar indirin, sql_table.sql dosyasını oluşturduğunuz veritabanından içeri aktarın (import).

  • Vista panelden aktarcam değil mi? Başka bir yardımcı programa gerek yok sanırım import için??

  • Hayır, gerek yok. Vista Panel üzerinden phpMyAdmin’e tıklayarak aktarma yapabilirsiniz.

  • tamam teşekkürler.

 • teşekkürler kurulum acıklamasıda süper olmuş denicem.

 • S.a Yayında Oldugum Halde İstek panelinde Neden ” Sunucu Kapalı ” Yazıyor Yardımcı Olurmusunuz

  • Yönetim panelinden ayarlamaları yaptınız mı? Şuan sitenizde farklı bir script kurulu.

 • Hayır Emre Bey Sadece Renkte Biraz Oynama Yaptım Panel Ayarları Buraya Yazayım Gir Kendiniz Bir Girin Gerci Gerekli Şeyleri Yaptım Birde Siz 2 dk Göz Atın : http://www.turkisharabeskrap.net/istekhatti Kullanıcı Adı : MioSis Şifre: 05362721539 Bir Göz Atarmısınız bu İstek Panel Giriş Bilgileri.

  • Yayın adresiniz Media Player üzerinden de dinlenemiyor. Yayınınızdan kaynaklanan bir sorun olabilir. Sitemizdeki Bozuk Radyo v1.0 scriptini de deneyebilirsiniz.

 • Akım IP (Shoutcast)
  Akım Port (Shoutcast) bunlar nedir ?

  • Yayın yapmaya çalıştığınız ip olabilir. Tam olarak emin değilim. Emre bey müsait olduğunda ilgilenecektir. Bu arada sitenize girdim ve scriptin kurulamamış olduğunu gördüm. Scripti kurabilmek için config.php dosyasında database bilgilerinizi düzenleyiniz. Daha sonra indirdiğiniz klasördeki sql dosyasını phpmyadmin ile sunucunuza yükleyiniz.

   Sanırım install.php ile kurulum yaparken sorun çıkartıyor. Bu yüzden yukarıdaki gibi kurulumu yapınız.

 • Tesekkurler arkadasim eline koluna saglik

  Demosu burda http://radyo.sohbetkurdu.net 

 • Merhabalar…ben programı indirdim kurdum ..siteye ekledim …bu raya kadar hersey normall …:) tek sorun admin panel girişi yapamıyorum… yardımcı olursanız sevinirim… admin eklemem gereken dosya hangisir …?nasıl ekliycm ?…

  • Kurulumu yaptıktan sonra kullanıcı adı admin ve şifre wmscripti olarak admin paneline giriş yapabilirsiniz. Daha sonra panelden şifrenizi değiştirebilirsiniz. Scripti kurduğunuz websitenizi belirtir misiniz?

 • aydın bey adimn paneli düzeltiyim derken iyce bozdum :(… tekrar veri tabanı olusturcam düzelte bilirsem yardımcı olursanız sevinirim … şimdiden tşkler

  • Scripti kurduğunuz websitenizin cpanel bilgilerini gönderirseniz bir de ben kurulumu yapmaya çalışırım.

 • Buyurun size demosu radyoarabeskturk.com/istek-paneli/

 • Rica ederim… Saygılar

 • ya sifre istiyo bir turlu bulamadimm

  • Sitemizdeki tüm dosyaların rar şifresi wmscripti.com‘dur.

 • Ya Sunucu Kapalı Diyor Acill Yardım http://www.radyohazar.meximas.com sitre bu hep sunucu kapoalı diyorr

  • Scriptin içerisinde eksikler mevcut olabilir fakat bunları düzeltme gibi şansımız bulunmuyor. Bu durumdan ötürü özür diliyorum.

 • arkadaşlar şu sunucu kapalı sorununu tam olarak ne yapmamız gerektiğini yazarmısınız rica edsem

 • valla süper helede cpanel kullanıyorsanız hızınız yükselir benim sunucu var hem radyo hem makine kuramayan olursa yardımcı olurum yakamozoktay46@hot…

 • Merhabalar,
  Kasırganın yapmış olduğu radyo istek hattı scrip ti
  import_request_variables hatası veriyor. Scpriti güncellemesi gerekli sanırım
  (PHP 4 >= 4.1.0, PHP 5 < 5.4.0)
  import_request_variables — GET/POST/
  Güncellerse memnun oluruz.

 • şifre yanlıs dıyo
  Şifre: wmscripti

  • sql_table.sql isimli veritabanı dosyasının authorize tablosundan kontrol ettiğimde şifrenin wmscripti olduğunu görmekteyim. Yaşadığınız sorun veritabanı bağlantı ayarlarının yanlış yapılandırılmasından veya sql tablolarının sunucunuzda oluşturulamamasından kaynaklanıyor olabilir.

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar