Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

BozukRadyo v1.0 Radyo Scripti
BozukRadyo v1.0 Radyo Scripti Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (15 oy, 3,47/5)
Script Kategori: PHP Scriptler
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2012
İndirme Sayısı: 13.781
Ekleyen Editör: Emre
İndir & DownloadDosya Boyutu: 933 KBŞifre: wmscripti.com

BozukRadyo v1.0 scripti, yönetim paneli bulunan sade tasarımlı basit bir radyo portal scriptidir. Yönetim paneli gelişmiş olmadığı için bazı ayarları dosyaları düzenleyerek yapmanız gerekmektedir. Ana sayfada bulunan yayın akışı kısmının çalışması için radyo hosting kullanmanız gerekmektedir. Farklı bir sunucuya kurduğunuda uyumlu olarak çalışmayabilir.

Kurulum
1. Bir veritabanı oluşturun ve SQL klasöründe bulunan radyo.sql dosyasını içeri aktarın.
2. ayarlar.php dosyasını açarak veritabanı bilgilerinizi girin.
3. Player ayarı için medya klasöründeki dinle.php dosyasını açarak 7.satırda bulunan www2.bozukradyo.com:8448 kısmına yayın yaptığınız adresi ve port değerini yazın.
4. Durum bilgisi için medya klasöründeki durum.php dosyasını açarak 13.satırda bulunan www2.bozukradyo.com:8448 yerine yayın adresi ve port değerini, yayinsifresi kısmına yayın şifrenizi yazarak kaydedin.
5. İstek panelinin çalışması için medya klasöründeki istek.php dosyasını açın. 33.satırda bulunan mail adresi yerine kendi mail adresinizi yazın.
6. Son tweetler için js klasöründeki custom.js dosyasını açarak 14.satırdaki alifurkanyilmaz yerine twitter kullanıcı adınızı yazın.

Not: Güvenliğiniz için kurulum tamamlandıktan sonra yonetim klasöründeki login.php dosyasını açın ve 7.satırdaki yönetici giriş bilgilerini düzenleyin.

Yönetim Paneli: www.siteadresiniz.com/yonetim
Kullanıcı adı: admin
Şifre: wmscripti.com

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,
Benzer Yazılar
Yorumlar { 57 }
 • Merhaba. Bu Script ile İstenilen Müzikler mi Çalınıyor Yoksa Konuşma da Yapılabiliyor Mu ?

 • S.A. Ya bunu siteme kurdum gereken düzenlemeyi filan yaptım. Fakat bi ana sayfada görünen Bordo renkli BozukRadyo yazısını kaldıramadım. .. Bu yazıyı nasıl kaldırabilir kendi radyo adımı yazabilirim? Yardımcı olur musunuz?

  • index.php dosyasında CTRL+F ile arama yaparak h1 tagları arasında bulunan Bozuk Radyo bölümünü düzenleyerek değiştirebilirsiniz.

  • Teşekkürler. Sorunumu halletim. Fakat bir sorunum daha var. Ben SAM programından yayın yapmaktayım. Yayın yaptığımda siteme giriyorum ve radyo çalışıyor. Player sorunsuz çalışmakta. Fakat arkadaşlara radyo adresimin linkini verdiğimde dinleyemiyorlar. Kendi bilgisayarımda yayın yaptığım bilgisayardan radyo adresime netten giriyorum çalışıyor. Ama diğer bilgisayarlarda arkadaşlar dinleyemiyor. Player çalışmıyor. Link adresini veriyorum çalışmıyor onlarda. Kendimde bir net kafeye gidip denedim. Evde yayını açtım. Evdeki pc den girdi radyo adresime dinledim. YAyın açıkken net cafeye gidip radyo adresime gidiğmde dinleyemiyorum.. Sizce sorun nedir? Yardımcı olursanız minnettar kalırım size ve ekibinize..

  • Radyo sistemlerinin nasıl çalıştığı hakkında tam fikrim yok. Dediğiniz gibi bu tarz scriptleri denemek için Radyohosting gerekiyor ki bu da bizde olan birşey değil malesef. Bu yüzden yardımcı olma konusunda biraz pasif kalıyoruz.

  • Teşekkürler. Ama scriptdeki flash player çalışmamakda başka pc lerde dinleyemiyrlr

  • Demo adresini kontrol ederseniz flash playerda herhangi bir sorun olmadığını görebilirsiniz. Kendi player kodunuz var ise onunla değiştirmeyi deneyin.

  • ya evet çalışıyor. Ben kendi pcmde yayın yapıyorum. Kendi bilgisayarımdan internete girip yayın adresimi yazdığımda player çalışıyr Dinleyeblıorum. Fakat aynı adresi arkadaşlarıma verdğmde. dinlymyrlr. girdklrnde. Player çalışmamakta . Yayın yaptğm pcde girdğmde dinlyblıorum link adresnden. fakat başka bi bilgsyrda nete girldğnde dinlymemekte

  • Sorununuzu anladım. Eğer hosting üzerinde siz dinleyebiliyorsanız başka bilgisayarlarda da çalışması gerekir. localhost üzerinden yayın yapıyorsanız port nedeniyle sorun yaşıyor olabilirsiniz. Scriptin kurulu olduğu adresi gönderirseniz kontrol edebilirim.

  • Port nasıl halldlr peki. Ücretsz radyo host kullanmaktym ..

  • localhost üzerinde kullanıyorsanız modem üzerinden port açılmadığı için sorun oluşuyor bu nedenle portu söylemiştim.

   Ücretsiz hosting kullanan bir kişi daha önce farklı bir scriptte de sorun yaşamıştı. Radyo hosting kaynaklı bir sorun olduğu için net bir cevap veremiyorum. Ticket ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

  • http://www.tiryakimfm.byethost5.com adresim budur. Bunu bir arkadaş hazırlamış forum sitesine koymuştu. Oradan düzenlenmiş halini çekip aldım. Ip ve PORT değiştirdim sadece.

  • Daha önce Erkan Bey de aynı site adresi ile ilgili sorun yaşamıştı. Player kodlarına baktığımda xiphias.vargonen.net üzerinden yayın yapılmaya çalışıyor. Ama bu adrese girmeye çalıştığınızda böyle bir site olmadığı yazıyor. Yani yayın adresinizi yanlış yazmışsınız.

 • Admin Cevap Vericekmisin? İstediğimiz Müziği mi Çalıyoruz. Mikrofonla Falan Konuşma Yapılabiliyor mu?

  • Zaten cevap vermiştim fakat sistem uygulamamış. Radyoyu tam olarak test etme şansımız bulunmuyor. Bu radyo scripti için Radyo Hostinge ihtiyaç var. Bu yüzden özelliği var mı yok mu tam olarak bilmiyorum.

  • Kamber Bey, buradaki yetkililerden özür dileyerek size yardımcı olayım ben. Yayın yapmak için sadece script yetmez. Bu konuda çok bilgisizsiniz. Önce bir araştırma yapın çok detaylı bir araştırma. RAdyo shoutcast radyo nasıl kurulur diye bir geniş araştırma yapın. Radyo yayını yapmak için öncelikle SAM3 Programına ihtiyaç vardır. Bu programın kullanmasını öğrenmeniz gerekmektedir. NAsıl yayın alınıyor nasıl şarkı çalınıyor. nasıl mikrofonu kullabililirim diye araştırmalar yapmanız gerekmekte. Bu programla da iş bitmiyor. Bir radyo hostu almanız gerekmekte. Bu script için aynı zamanda web host ve + domanin gerekmekte.. Kısaca radyo host+ web host ve domain gerekmekte. En son olarakda yayın yapmak için SAM3 progrmna….

 • kurulumdan sonra ana sayfada

  Warning: include(config_radio.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory

  ileti çıkıyor bir dosya eksik yada yanlış sanırım .config_radio.php dosyası nerde

  • demo sitedeki
   Yayından haberdar olmak için sms bildirim kullanın.
   Yayın yok
   bölümünde sadece bu olay medya içindeki durum.php içindeki 3. satırı gösteriyor.3. satırda bu yazıyor config_radio.php

  • Radyo Hosting üzerine kurulum yapınca bu özellik çalışıyor. Eğer bu özelliği kullanmayacaksanız kodunu silmeniz gerekiyor.

  • Script Radyo Hosting’e göre ayarlandığı için böyle bir hata alıyorsunuz. Radyo Hosting’e kurduğunuzda sorun yaşamamanız gerekiyor.

  • Bendede aynı sorun var. Bu özellik çalışmamakda maalesef. Nasıl yardımcı olabilirsiniz bu konuda bana?

  • öncelikle emeği geçen kareşten Allah razı olsun aynı sorunu yaşadım Yayından haberdar olmak için sms bildirim kullanın.
   Yayın yok yayınım evam etmekte ama bu uyarıyı alıyorum

  • Radyo hosting üzerine kurulum yaparak servis sağlayıcınızla iletişime geçerseniz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

  • Radyo Hostinge nasıl kurulacaktır detaylı anlatmanız mümkün müdür acaba? orada çaldığım şarkının adı görülsün istiyorum

  • Radyo hosting ücretli olarak internet üzerinden özel olarak satılmaktadır. Bazı hosting şirketlerinde satılmamakta, dinleme kapasitesine göre ücretleri değişmektedir. Konu ile ilgili soruları kendilerinize sorarsanız yardımcı olacaklardır. Ayrıca sizi MSN destek adresimize ekledim. Online sürelerinizi iletişim formundan iletirseniz player sorunu konusunda ayarlamaları yapabiliriz.

  • Tamam teşekkürler. Benim radyo hostu ücretsizdir. Soracağım kimse yok sizden başka 😀

   Player embed kodu yok ki bende. Ben Radyo Ip Ve PORT adreslerini düzenledim sadece. dinle.php dosyasında. “http://50.97.48.41:8546” şu şekilde. Ve ben yayında iken kendi bilgisayarımdan girdiğimde siteye dinleyebiliyorum.. Yayın yaptığım bilgisayardan yani. Farklı bir bilgisayardan. Mesela yayın açık devam ediyor. Komşunun bilgisayarında girdiğimde siteme dinleyemiyorum. Player çalışmıyor. Ama kendi yayı nyaptığım bilgisayardan girdiğimde sitede player çalışmakta. Bu sorunu bir türlü çözemedim.

   Online süreleriniz ne zaman?

  • Eğer kendi bilgisayarınızda çalışıyorsa diğer bilgisayarlarda da çalışması gerekir. Yayınınızda sorun olduğu için sadece kendi bilgisayarınızda dinleyebiliyorsunuz. Direk IP adresinden başka bilgisayarda dinlenebiliyor mu? Sadece sorun olduğu zaman online olabiliyoruz. Siz saatleri bildirirseniz o saatlerde ilgilenmeye çalışırız.

  • Anladım. Hayır dinlenilmiyor çalmıyor player… Sadece bilgisayarımdan girince çalmakta. Bu akşam saat 21:00 de msnde olurum o zaman ben..

 • Warning: include(config_radio.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in bu hatayı nasıl cozumlendirebiliriz.Dosyların içine baktım ama config diye bir dosya goremedım.Yarımcı olurmusunnuz

  • config_radio.php dosyası radyo hostingler üzerinde bulunması gerekir. Normal sunucuda kullanacaksanız bu kodu silmeniz gerekiyor.

 • Anladım. Peki yayın adresimi nasıl değiştirebilirim? Yani Kök klasörde nereye girip de hangi .php. dosyasını ne şekilde düzenleyeceğimi söylermisiniz? Bu sorunu kaldırmam gerekli.

  • Ana dizinde bulunan medya klasörüne girin. dinle.php dosyasını Notepad++ programı ile açın. 7.satırda bulunan http:// şeklinde başlayan yerden .nsv şeklinde biten yer dahil olmak üzere silin ve kendi yayın adresinizi yazın.

  • “file=http://50.97.48.41:8546/;&type=sound&backcolor” şu şekil olarak düzenledim ama sanırım yanlş düzelttm.. yardımcı olurmusunuz…

  • Player sizin yayın yaptığınız adresi desteklemiyor olabilir. medya/dinle.php dosyasının içini tamamen silin ve yayın yaptığınız yerden size verilen player embed kodunu ekleyin. Yani kendi oynatıcı kodlarınızı yazın.

 • Burada kendimiz konuşabiliyormuyuz yoksa sadece gerçek radyo kanallarımı mevcut.Eğer kendimiz konuşup yayın yapabiliyorsak nasıl yapacağız c panelde böyle bir şey yok.

  • Bu scripti kullanabilmeniz için radyo hosting gereklidir. Radyo hosting olduğu zaman yayın akışını kullanabilirsiniz.

 • Dediklerinizi yaptım yanlız Henüz bir ayar yok diyor. Bir radyo hosting var . Domain alan adı her şey hazır scripti ekleyemedim . Yardımcı olursanız sevinirim

  • Scripti kurduğunuz site adresinizi yorum kısmında url bölümüne yazmayı unutmayınız. İletişim bölümünden sitenizin panel bilgilerini gönderiniz. En kısa sürede inceleme yapılarak kurulumu gerçekleştirebiliriz.

 • Scripte gösterilen ilgiden ötürü teşekkür ederim. Kurulumda başarısız olan arkadaşlar info@bozukradyo.com mail yoluyla ulaşabilirler, isterlerse de info@alifurkanyilmaz.com.tr msn eklerlerse yardımcı olurum.

 • Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /home/u828254182/public_html/ayarlar.php on line 7 ayarları yapamadım sanırım yardımcı olurmusunuz

  • ayarlar.php dosyasını düzenlerken Notepad++ programı kullanın ve dikkatli bir şekilde düzenleme yapın. Büyük ihtimalle ücretsiz hosting kullandığınız için hat averiyor.

 • S.a ben bunu yapamadım teamwiver dan yapcak biri ekleyebilir mi facebook.com/emnconc

 • Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/zivanafm/public_html/ayarlar.php on line 21
  Bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

  • Dosyaları direkt sitenize attığınız böyle bir hata çıkmaması gerekiyor. Düzenlediğiniz dosyalarda sorun oluşmuş olabilir.

 • Merhaba hocam bu script’e istediğimiz şarkıyı nasıl çaldırabiliriz? Veya nasıl kendimiz konuşuruz arkadaşta sormuş cevap vermemişsiniz lütfen cevap verin hocam 🙂

  • Radyo scriptleri radyo yayınını tanıtmak içindir. Yani yaptığınız yayını dinletmek için kullanılır. Yayın yapmak için radyo yayınına özel sunucu almanız gerekmekte.

 • Warning: fsockopen(): unable to connect to 192.99.0.170:5060 (Connection

  bu sorunu aliyorum neden

  • Kullandığınız hostingde fsockopen engellendiği için böyle bir hata alıyorsunuz. Ücretsiz hosting kullanmıyorsanız hosting firmanızla iletişime geçerseniz ilgileneceklerdir.

 • son tweetler olmuyor yardım edermisiniz?

  • Sanırım script yayınlandıktan sonra Twitter API değişikliği yapıldı. Bu nedenle sorun yaşıyor olabilirsiniz. İnternet üzerinde yeni API dosyaları ile ilgili araştırma yaparsanız sorununuzu çözebilirsiniz.

 • onu nasıl yapcam

 • scıprıtı kuramadım yardımcı olacak varmı arkadaslar rıca edıyorum

  • Sorun yaşadığınız aşamayı, aldığınız hatayı vs. belirtirseniz yardımcı olabilirim.

 • abi şarkıları nasıl ilave edicez onu çözemedim bi yardımcı olun lütfen

 • Temayı satın almak istiyorum.

  • Bu script ücretsiz yayınlanan bir scripttir. Herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar