Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Renk Kurumsal WordPress Firma Teması
Renk Kurumsal WordPress Firma Teması Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (5 oy, 4,40/5)
Script Kategori: Temalar
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2015
İndirme Sayısı: 8.242
Ekleyen Editör: Emre
İndir & DownloadDosya Boyutu: 5.8 MBŞifre: wmscripti.com

Renk Kurumsal scriptinin v5.0 sürümü, Renkbilişim ve Edeel Design tarafından dağıtılmaktaydı. Fakat bu scriptte bir çok kritik olarak nitelendirebileceğim güvelik açığı bulunmaktaydı. Bu nedenle scripte 5 Temmuz 2015 tarihinde tarafımca geçici bir güncelleme çıkartarak bu sorunları aşmaya çalıştım. Fakat sorunlar tekrar devam etmesi nedeniyle scripti tamamen yayından kaldırmak durumunda kaldık. Temanın beğenilmesi ve ziyaretçilerimizden gelen talepler yönünde WordPress temasını yayınlamaya karar verdik. Yoğunluklarımız nedeniyle uzun bir gecikme olduğu için temayı ancak şuan yayınlayabilmekteyim. Tam olarak en son geniş bir inceleme de yapamadığım için gelen yorumlar yönünde bir süre için sorunları düzeltmeyi düşünmekteyim.

Scriptin yayından kaldırılan konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Gereken Eklentiler:
Gereken eklentiler dosya içerisinde mevcuttur. Dilerseniz kurulumdan sonra güncelleştirebilir, dilerseniz aşağıdaki linklerden güncel sürümü indirip plugins klasöründekilerle değiştirebilirsiniz.
Contact Form 7
NextGEN Gallery

Kurulumu:
1. İndirdiğiniz dosyayı çıkartın, wp-content klasörünü WordPress’in kurulu olduğu dizine atın.
2. WordPress paneline giriş yaparak öncelikle sol menüdeki eklentiler menüsünden eklentilerin tamamını ve temalar menüsünden temanızı aktif edin.
3. Temanın sipariş ayarları için aşağıdakileri uygulayın.
Wordpress yönetim panelinde İletişim > Yeni Ekle alanına girin.
Başlık: Sipariş Ver
Konu: Sipariş – [your-subject]
Form sekmesine Formlar > Sipariş Ver (Form).txt dosyasındaki kodları,
Posta sekmesine Formlar > Sipariş Ver (Posta).txt dosyasındaki kodları yapıştırın ve kaydedin.

Ardından mavi şeritli kod kısmındaki id kodunu kopyalayın (örn: [contact-form-7 id=”123″ title=”Sipariş Ver”[). Ardından sunucunuza bağlanın ve wp-content > themes > wms-rkurumsal > single.php dosyasını bir metin editörü ile açarak 79.satırdaki id kısmına kodunuzu yazın.

4. Temanın iletişim ayarları için aşağıdakileri uygulayın.
Başlık: İletişim Formu
Konu: İletişim – [your-subject]
Form sekmesine Formlar > İletişim (Form).txt dosyasındaki kodları,
Posta sekmesine Formlar > İletişim (Posta).txt dosyasındaki kodları yapıştırın ve kaydedin.
Ardından mavi şeritli kodun tamamını kopyalayın ve Sayfalar > Yeni Ekle alanında HTML kısmına yapıştırın ve bir sayfa oluşturun.

5. Görsel bulunan sayfaların alanlarını yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.
Gallery > Add Gallery / Images menüsüne girin Foto Galeri ve Slayt Alanı olarak iki farklı galeri oluşturun. Oluşturduğunuz galeri ID numaralarını not edin, 7.adımda kullanılacak.

Gallery > Gallery Settings alanına girin.
NextGEN Basic Thumbnails:
– Enable AJAX pagination: Evet
– Add Hidden Images: Hayır
– Use imagebrowser effect: Hayır
– Show slideshow link: Hayır
NextGEN Basic Slideshow:
– Interval: 10
NextGEN Basic Compact Album & NextGEN Basic Extended Album:
– Enable breadcrumbs: Hayır

Gallery > Other Options alanına girin.
Image Options:
– What’s the default sorting method?: Tarih / Zaman
Thumbnail Options:
Default thumbnail dimensions: 120 x 90

6. Bazı açıklamalar için sayfa oluşturmak gerekmekte. Bunun için Sayfalar > Yeni Ekle alanından hakkımızda, referanslar, hizmetler, foto galeri sayfalarını tek tek oluşturun. Hizmetler sayfasını ebeveyn olarak seçip sayfa eklediğinizde alt hizmet oluşturmuş olacaksınız.
7. Son olarak Tema Paneli menüsüne girin. Sayfa Bağlantı Ayarları kısmından ilgili sayfa ve kategorilerin eşleşmesini yapın.
8. Yine Tema Paneli bölümünden Galeri Ayarları sekmesine geçerek oluşturduğunuz galeri ID numaralarını ilgili alanlara yazın.
9. Kurulum tamamlandı, tema tam olarak incelenip bitirilmediği için bir süre sizden yorumlar doğrultusunda düzenlenmeye devam edecektir. İstek üzerine bu şekliyle yayınlanmıştır. Günlük yoğunluklarım nedeniyle yorumlarınıza dönüşte gecikmeler olabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Benzer Yazılar
Yorumlar { 35 }
 • Hocam merhaba, index.php 50.satırda bir hata veriyor biraz araştırdım empty fonksiyonu ile alakalı bir problem sanırım, tema panelinden gerekli kutucukları doldurduğum halde böyle bir hata verdi

 • teşekkürler

 • Fatal error: Can’t use function return value in write context in /home/denizcom/public_html/wp/wp-content/themes/wms-rkurumsal/index.php on line 50

  Hatası alıyorum arkadaşlar. Nereye ne izni vermem lazım, çıkartamadım.

  • Sorununuz hala devam ediyor mu? Yorumunuza geç cevap verdiğimden ötürü yorum yaparken belirttiğiniz mail adresi ile de iletişime geçtim.

  • wp/wp-content/themes/wms-rkurumsal/index.php on line 50 sorunun çözümünü açıklasaydınız keşke

  • Tekrar indirip denemenizi rica ediyorum.

 • Kendi Siteme Nasıl Atarım ?

  • Öncelikle WordPress kurulumu yapmanız gerekmekte. Ardından bu temanın kurulum aşamalarını gerçekleştirin.

 • hocam Fatal error: Can’t use function return value in write context in /home/denizcom/public_html/wp/wp-content/themes/wms-rkurumsal/index.php on line 50 hatası alıyorum bende
  nasıl düzeltebilirim

 • Tema boş görünüyor ana sayfa beyaz bir şekilde durmakta. Sorun neden kaynaklanabilir sizce?

  • Küçük bir değişiklik sağladım, müsait olmadığım için tam olarak test işlemini de yapamadım. Lütfen temayı indirip tekrar deneyin. Olumlu durumunda bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. Olumsuz olması durumunda ise sunucunuzdaki error_log dosyasını tarafımıza iletmenizi rica ediyorum.

 • On numara tema ama hataları çok fazla 🙁

  • Scriptte bir çok güvenlik açığı bulunduğu için mecburen sitemizden kaldırılmıştı. Bu nedenle basit bir şekilde, açık olmaması için hızlı bir entegre yapıldı. Kurulum aşamasındaki galeri ayarları yapıldığında slayt kısımları olsun diğer satın alma sayfaları olsun sorunsuz olarak çalışmakta. Farkettiğiniz sıkıntılar varsa iletebilirsiniz.

 • Merhaba

  Sitemi kurdum ancak kurulumun aşamaları ve anlamadığım hususlar aşağıdaki gibi hata nerede acaba 🙂

  Siteye son sürüm WP kurulumu gerçekleştirdim.
  ilgili kurulum yönerglerini uyguladım.

  İletişim sayfa HTML yönlendirmesini beceremedim 🙂
  Çoklu dildesteğini çalıştıramadım.

  • Merhaba, scriptin WordPress teması açıksız olması için basitçe yapılmıştır. Yani dil desteği zaten bulunmamakta. Bunun dışında iletişim sayfası, satın alma sayfası ile ilgili açıklamalar net olarak yazı içerisinde belirtildiği gibi. Tam olarak yaşadığınız sorunu, nereyi yapamadığınızı iletirseniz yardımcı olacağım 🙂

 • Merhabalar
  sitenin sadece header kısmı görünüyor.Problemi nasıl çözebilirim.
  Teşekkürler

  • Slayt ayarlarını yaptığınızda sorunun çözülmesi gerek. Sorununuz devam ederse sunucunuzdaki error_log dosyasının içeriğini iletirseniz inceleyebirim.

 • Hocam Öncelikle elinize sağlık , anasayfada Dizin Açılamadı ! Hatası alıyorum yardım edermisiniz?

  • Galeri ayarları ile ilgili sorun yaşıyorsunuz sanırım. Kurulum aşamalarında yazanları birebir aynı klasör/galeri isimleriyle yaparsanız sorununuz çözülecektir.

 • süper bir tasaraım elinizae saglık bütün ayarları yaptm bende dizin acılamadı hatası alıyorum

  • Galeri klasörü oluşmadıysa siz oluşturn ve galeriye görsel ekleyin, sorununuzun çözülmesi gerekiyor.

 • Hocam Anasayfada galeri resimin üstünde [Show thumbnails] bu çıkmakta hemen resmin üstünde çıkıyor bunu nasıl kaldıracagım

  • Galeri eklentisi ayarlarında bu yazının ayarı mevcut. Lütfen ayarları kontrol ediniz.

 • hocam ana sayfada galeri kısmında

  [Show thumbnails] çıkıyor resmin biraz üzerinde bunu nasıl kaldırabilirim?

  • Galeri ayarlarında belirttiğiniz yerin ayarı mevcut diye hatırlıyorum. Menüleri kurcalarsanız kolayca bulabilirsiniz.

 • hıcam dizin açilamadı sorununu çözdüm sen burayaTürkçe karakter Slayt Alanı yazmışsın ben oluştururken sizin yazdığınızı direk yazıyordum dizin açılamadı hatası veriyordu şimdi küçük harflerle ve türkçe karakter olmadan slayt alani yazim ve açıldı

  • hocam bu dizin açılamadı hatasını bir türlü çözemedim ya ne yaptım ne ettim hepsini yaptım galeri ayarlarından referanslara 4 idi verdim foto galeri 1id.

   Slayt Alanı diye dosya oluşturdum fakat sitede slayt resimlerinin olduğu yerde dizin açılamadı hatası veriyor bu slyatıda bir yeremi eklememiz gerekiyor id felan?

   Ekleme:
   Bu tarz işlerle uğraştığınız için en azından Sef link yerini İngilizce karakterlere göre gireceğinizi yazma gereksinimi duymamıştım. Sorun yaşadığınızda php dosyaları üzerinden ilgili alanın kodlarını kontrol ederseniz daha kolay ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz. Ayrıca değerli yorumunuz için de teşekkür ederim.

 • Galery Id’i nerden alabilirim bulamadım?

  • 3.kurulum aşamasının sonundaki örnek alanı düzenlenmiştir. Tekrar incelerseniz anlayacaksınız.

 • Kardeşim selam.
  Ürün sayfasında
  Ürün Kodu: –
  Fiyat: –
  Alanlarını nereden ekleyebiliriz?
  ——————————————-
  Ürüne resim nasıl ekleyebiliriz ?

 • Merhaba; “WordPress yönetim panelinde İletişim > Yeni Ekle alanına girin.” derken; biraz daha açarmısınız? tam anlamadım. Artı olarak Add Gallery/Images yönergesinde nasıl klasör ekleyeceğiz? Teşekkürler.

  • Öncelikle wordpress kurmanız gerekiyor sunucunuza. WordPress’e temayı ve eklentileri kurunca İletişim kategorisine tıklayıp Yeni Ekle alanını göreceksiniz. Hangi kısmını anlamadığınızı belirtirseniz yardımcı olabilirim. Galeri eklenti yapısı hakkında da bilgim bulunmuyor. Eklentiyi inceleyip kategorize etme (klasör) sistemi olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 • Elinize saglık lakin bir sorum olacak galari vs sorunu vardı onları halletim lakin anasayfa bölümü hiç bir şekilde calışmıyor ekran görüntüsünü link olarak ekliyorum https://resimyukle.xyz/resim/RC9NW

 • PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT HATASI ALIYORUM

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar