Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Kolay Toplist Scripti – Toplist Scripti
Kolay Toplist Scripti – Toplist Scripti Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (6 oy, 5,00/5)
Script Kategori: PHP Scriptler
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2010
İndirme Sayısı: 3.688
Ekleyen Editör: Emre
İndir & DownloadDosya Boyutu: 108 KBŞifre: wmscripti.com

Özellikler
1. Kategori sistemi
2. Reklam alanları (6 tane)
3. Dost siteler
4. Üye girişi yapmadan kod alma
5. Site ayarları ve hit bilgileri (hit bilgileri 00.00’da otomatik sıfırlanır)
6. Yönetim panelinden site onaylama

Kurulum
1. Tüm dosyaları sunucunuza atın.
2. www.site-adresi.com/install.php şeklinde çalıştırın.
3. Veritabanı bilgilerinizi girerek kurulumu tamamlayınız.
4. Verilen admin bilgilerini not ediniz.
5. Alt kısımda verilen kodları config.php dosyasına ekleyiniz.
Not: Güvenliğiniz için kurulum sonrasında install.php dosyasını siliniz.

Gereksinimler
Linux sunucu
PHP 5.0 veya üzeri
ionCube

Kullanımı
Scriptte bulunan bazı sorunlar nedeniyle aşağıdakileri uygulamanız gerekmektedir.

Sorun-1
Maalesef şuanlık scripte en fazla 9 kategori eklenebiliyor. Eğer kategorileri değiştirmeyecekseniz otomatik gelen kategorileri kullanabilirsiniz. Ama kategorileri silip yeni kategori ekleyecekseniz phpMyAdminden bazı ayarlar yapmanız lazım. Tüm kategorileri sildikten sonra yeni kategorileri ekleyin ama en fazla 9 tane olsun. phpMyAdmini açın veritabanınızı seçin ve cats tablosuna tıklayın. Üst bölümdeki Gözat – Yapı – … yazan bölümden gözata tıklayın. Oradaki kategorileri sırayla düzenleyin. Yani cat_id bölümüne 1-9 arası değer verin. Eğer 9’dan yüksek bir değer verirseniz de kategori oluşur, ancak kategoriye tıkladığınızda kategori içeriğini göremezsiniz.

Sorun-2
Kategoriye eklediğiniz açıklamayı yönetici panelinden düzenleyemiyorsunuz. Bunun için yine phpMyAdmin’i kullanmanız gerek. phpMyAdmin’i açın veritabanınızı seçin ve cats tablosuna tıklayın. Üst bölümdeki Gözat – Yapı – … yazan bölümden gözata tıklayın. İstediğiniz kategoriyi seçip açıklamasını düzenleyin.

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,
Benzer Yazılar
Yorumlar { 20 }
 • Selam,2 gundur bu sipriti aru0131yordum kurulumunda yardu0131mcu0131 oldugun için çok sagol kolay gelsu0131n .

 • Bu script sorunlu. Yeni site eklediu011fimizde statistik göstermiyor, ayru0131ca örneu011fin "istanbul" kategorisine ekliyorum ama kategori içerisine girdiu011fimde görünmüyor. Ayru0131ca her 1 ilandan sonra reklam göster diyorum tamam gösteriyor ancak yeni eklenen ilandan sonra göstermiyor. Ayru0131ca en son eklenen ilan en son su0131raya atu0131lu0131yor.

  • Sorunlaru0131 bildirdiu011finiz için teu015fekkür ederim. Gerekli açu0131klamalar yazu0131 içersine eklenmiu015ftir. Her bir ilandan sonra reklam gösterme ayaru0131nu0131n nerede olduu011funu bulamadu0131m.

 • Son olarak birde kategorilerin altu0131nda yazu0131lu0131 olan açu0131klamalaru0131 deu011fiu015ftirme seçeneu011fi eklememiu015fsiniz.

 • config.php dosyası boş?

  • Kurulum için install.php dosyasını kullanmanız gerekmektedir. Çalıştırdığınızda size db bilgilerini soracak burayı doldurduğunuz da config.php içerisine eklemeniz gereken kodlar gözükecektir.

 • Diğer Arkadaşlarda sormuşlar ama yeni sitelerin istatisliklerinde sıkıntı var bunu çözebilirmiyiz?

  • Uzun süre kullanmadığım için istatistiklerdeki sorunları bilmiyorum. Ama scriptin herhangi bir güncelleştirmesi olmadığı için bu şekilde kullanmanız gerekmektedir.

 • Warning: include_once(/ayarlar.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/senbeno/public_html/toplist/index.php on line 1

  Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/ayarlar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/senbeno/public_html/toplist/index.php on line 1

  hata var

  • Scriptte kurulum ile ilgili herhangi bir sorun yoktur. Kurulum aşamaları daha anlaşılır biçimde güncellenmiştir. Açıklamalara göre kurulum yapmayı deneyin. Gereksinimler kısmında belirtilenlerin sunucunuzda olup olmadığını da kontrol edin. Sorun devam ederse geridönüş yapabilirsiniz.

  • php 5.3 ile birlikte ereg_replace fonksiyonu iptal edildi script otomatik olarak eski sürümde kaldı malesef http://www.site-adresi.com/_inc/functions.php dosyası günceli gerekli admin arkadaşlardan ricam bir el atsanız seviniriz.

  • Functions.php dosyası Ioncube ile şifrelendiği için her hangi bir düzenleme yapma şansımız malesef bulunmuyor.

 • ben toplisti kurdum ama ziyaretçilere verilen kodla oynamak istiyorum ne yapabilirim.

  • join.php dosyasının 195.satırından gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz. Fakat up.php?uname= kısmında değişiklik yapmamanız gerekmektedir. Bunun dışında actions.php dosyasının 230.satırını da düzenlemelisiniz.

 • benim amacım kendi siteme yönlendirmek değil birçok sitede gizli link durdurarak kendi pagerank ımı yükseltmek istiyorum kendi linkimi önceki kodun altına nasıl eklerim.

  • Bir önceki yorumda bahsettiğim dosyayı açarak kodun en sonuna aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz.

   <div style=”display:none”><a href=”http://siteadresi.com”>Site Adı</a></div>

 • Site ekledim, fakat kaç kez girsemde tekil veya çoğul hit hep 0 ‘da neden acaba ?

  • Scriptte hata oluşmuş olabilir. İncelendikten sonra tekrar bilgilendirileceksiniz.

 • kategorileri boş gösteriyor kurulumu yapip hic birşeye dokunmadim kategori sayisi 9 şuan. ama göstermiyor kategori iclerini.

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar