Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Glossword v1.8.12 Sözlük Scripti
Glossword v1.8.12 Sözlük Scripti Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, 5,00/5)
Script Kategori: PHP Scriptler
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2013
İndirme Sayısı: 6.905
Ekleyen Editör: Emre
İndir & DownloadDosya Boyutu: 1.3 MBŞifre: wmscripti.com

Glossword scripti, php ile kodlanmış gelişmiş bir sözlük scriptidir. Scriptin içerisinde Türkçe, İngilizce, Rusça ve İspanyolca dil dosyaları bulunmaktadır. Türkçe dil dosyası kendi sitesinden indirilerek tarafımızca içerisine eklenmiştir. Scriptin dil desteğinin yanında tema desteği de mevcuttur. Ayrıca scriptin içerisinde 4 farklı tema da bulunmaktadır.

Gereksinimleri
– PHP 5.2.0 veya üzeri (5.3.x tavsiye edilir)
– MySQL 4.1.x veya üzeri (5.1.x tavsiye edilir)
– Internet Explorer 7+, Firefox 2+, Opera 9+, Safari 3+

Kurulumu
1. Tüm dosyaları sunucunuza atın.
2. Sunucunuzdan gw_temp klasörüne ve içerisindeki tüm klasörlere yazma izni (chmod 777) verin. db_config.php dosyasına da chmod 666 verin. CHMOD değeri nasıl verilir bilmiyorsanız buradaki makalemizden yardım alabilirsiniz.
3. www.site-ismi.com/gw_install/ şeklinde sitenize girin. Kurulum dilini English – American olarak seçin ve Continue to the next step butonuna tıklayın.
4. New installation yazısına tıklayarak yeni kurulum başlatın. Accept butonuna basarak sözleşmeyi kabul edin.
5. Açılan sayfaya veritabanı biglilerinizi girin. Eğer veritabanını kurulum aşamasında oluşturmak istiyorsanız Create new database seçeneğini seçerek oluşturmak istediğiniz veritabanı adını yazın. Veritabanını manuel olarak hosting panelinden oluşturmak istiyorsanız Use an existent database seçeneğini seçerek oluşturmuş olduğunuz veritabanı adını yazın. Continue to the next step butonuna tıklayın. (Otomatik olarak oluşturduğunuzda sorun yaşayabilirsiniz.)
6. Bu aşamada sunucu ayarlarınız ve yazma izinleri kontrol edilecek. Required stabil olan, Actual ise sizin kullandığınızdır. Status kısmında Passed yazması gerekmekte. Continue to the next step butonuna tıklayarak sonraki aşamaya geçin.
7. Yönetici bilgilerinizi belirlemeniz gerekiyor. Sırasıyla yönetici ismi, mail adres, kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
8. Yönetici bilgilerinizin hemen altında site adresi ile ilgili ayarlar bulunuyor. Site adresinizi girdikten sonra Path to script yazan kısma scripti kurduğunuzu dizini yazmanız gerekiyor. Scripti sozluk klasörüne attıysanız buraya /sozluk yazmalısınız. Continue to the next step butonuna tıklayarak veritabanı kurulumunu başlatın.
9. Veritabanı ile ilgili kontroller gözüktükten sonra Continue to the next step butonuna tıklayın. Kurulumun son aşamasında tekrar Continue to the next step butonuna tıklayın.
10. Kurulum tamamlandı. Yönetim Paneline www.site-ismi.com/gw_login.php şeklinde giriş yapabilirsiniz.

Site Açılış Dilini Türkçe Yapma
1. Yönetim paneline giriş yaparken Interface language kısmından Türkçe’yi seçin.
2. Sol menüde bulunan Sistem ayarları > Düzenle kısmına girin.
3. Açılan sayfadan Default language alanındaki English (US) seçeneğini Turkish – Türkçe olarak değiştirin ve Kaydet butonuna tıklayın.
Not: Türkçe dil dosyasında bazı bölümler İngilizce olabilir. gw-locale > tr-utf8 klasöründeki dosyaları bir metin editörü ile açarak düzenleme yapabilirsiniz.

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,
Benzer Yazılar
Yorumlar { 4 }

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar