Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Expenia Ziyaretçi Defteri Scripti
Expenia Ziyaretçi Defteri Scripti Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (5 oy, 4,60/5)
Script Kategori: PHP Scriptler
Eklenme Tarihi: 8 Kasım 2011
İndirme Sayısı: 2.361
Ekleyen Editör: Emre
İndir & DownloadDosya Boyutu: 15 KBŞifre: wmscripti.com

Expenia tarafından ücretsiz olarak dağıtılan hoş ve sade bir ziyaretçi defteri scriptidir. Scriptin yapımında PHP’nin yanı sıra slide kısımları için Ajax’dan da yararlanılmıştır. Mesajları isterseniz onaysız isterseniz de onaylı yapabilirsiniz.

Özellikler:
1. Yönetim paneli
2. Slide yorum gönderme bölümü
3. Ajax (jQuery) sistemi

Yönetim Bilgileri:
Kullanıcı Adı: mail@huseyin.at
Şifre: 123456

Kurulum:
1. İndirdiğiniz dosyanın içerisindeki config.php dosyasını açın ve içerisinde dbhost, dbuser, dbname, dbpass bölümlerini kendi sunucu bilgilerinize göre düzenleyiniz.
2. SQL klasördeki expenia_zd.sql dosyasını açın ve içerisinde CTRL+F tuşuna basarak arama yapınız ve arama kutusuna siteismi yazarak aratınız. Bulduğunuz bölümü kendi site adresinize göre değiştiriniz. Aynı şekilde mail adresiniz diye tekrar arama yaparak burayada mail adresinizi yazınız ve kaydediniz. Daha sonra Phpmyadminden import (içeri aktar) yaparak dosyayı sunucuya yükleyiniz.
3. Ayarlamaları yaptıktan sonra dosyaları sunucunuza atınız. Yönetim paneline www.siteismi.com/admin.php olarak veya anasayfada Yönetici Girişi butonuna tıklayarak girebilirsiniz.

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , ,
Benzer Yazılar
Yorumlar { 21 }
 • Admin Şifresi Nedir??

 • Şifre Yanlış.

  • Merhaba Melih Bey, şifrede herhangi bir sorun yok. Kopyala-yapıştır yaparken boşluk kopyalamış olabilirsiniz. Dikkatlice yazarsanız sorun olmaz.

 • Winrar dosyaları açmak için şifre sitiyor nedir şifre.?

 • SAYIN ARKADAŞLAR BU SORUNUN ÇÖZÜMÜ PHPMYADMİN DEDİR.GİRİN ORDAN KENDİ EKLEDİĞİNİZ SQL DOSYASINI BULUN ORDAN SETTİNGS VAR (ZATEN 2 TANE VAR) ONA GÖZAT YAPIN ORDAN DEĞİŞTİRİN AYRICA ŞİŞRE MD5 İLE ŞİFRELENDİRİLMİŞTİR.ORDAKİ ŞİFREYİ MANUEL YAZARSANIZ OLMAZ GOOGLE A MD5 ŞİFRELEME YAP TARZI BİR ŞEY YAZ ŞİFREN 123456 OLSUN ORAYA YAZ O ÇEVİRSİN ORDAN KENDİ SQL DOSYASINDAKİ MD5 İLE DEĞİŞTİR.aYRICA ORDA URL Yİ DEĞİŞTİRİN İŞTE ADMİN SORUNU ÇÖZÜLCEK KISACAI SETTİNGS DEN URLYİ DEĞİŞTİR KENDİ URLNİ YAZ

 • Selamlar,
  hocam ne yaptıysam olmuyor. yukarıda anlattıklarınızın eksiksiz uyguladım. dosyaları ftp attım. cpanelden db, dbuser ve pass oluşturdum. sqp i phpmyadmin e atmadan önce düzenledim. config.php düzenledim ama olmuyor hatta class içindeki expeniaZD.class.php düzenleyerek de denedim yine aynı hata:
  Parse error: syntax error, unexpected T_CLASS in /home/dndrnet/public_html/ziyaret/class/expeniaZD.class.php on line 1
  sorun nedir ?
  not: yukarıda bahsettiğim işlemleri 2 defa dikkatlice yaptım.

  • Merhaba Hakan Bey, AppServ 2.5.10 üzerinde kurulum yaptığımda herhangi bir soruna rastlamadım.

   expeniaZD.class.php dosyasını değiştirmenize gerek yok. Sadece config.php dosyasını Notepad++ ile açarak veritabanı bilgilerini girin. Daha sonra SQL/expenia_zd.sql dosyasını da Notepad++ ile açarak http://www.siteadi.com yazan kısmı site adresinizle değiştirip veritabanınızdan içeri aktarmanız yeterli olacaktır. Yazdığım şekilde tekrar deneyip geridönüş yaparsanız sevinirim.

  • Emre hocam ilgin için teşekkür ederim ama söylediklerinizi yapmama rağmen maalesef ki yinede olmadı. Size iletişimden mesaj gönderdim yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

  • Hakan Bey, mailinize geri dönüş yaptım. Verdiğiniz site adresine kurulum yaptım ve yönetim şifresini gönderdim. Veritabanı bilgilerinizi eksik girmenizden kaynaklanan bir sorunmuş.

  • Emre bey, ne kadar teşekkür etsem azdır size. Üşenmeyerek benim beceriksizliğimi giderdiniz. Şu an sorunsuz çalışmakta tekrardan teşekkür ediyorum. Ayrıca kişisel blog um olan http://www.dndr.net e siteinizi bağlantılarıma eklemek istiyorum.

  • Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim. Ayrıca link için teşekkür ederim.

 • Emre Bey’ e burdan sonsuz teşekkür ederim. 2 gündür başını çok ağrıttım iletişime geçtim her seferinde hiç düşünmeden karşılıksız yardımcı oldu. Sizin gibi insanların var olduğunu bilmek çok güzel. Takipte kalıcam, teşekkür ediyorum. Görüşmek üzere.
  Hakan DÜNDAR

 • Benim tüm kurulumum oldu yalnız admin panelde hata veriyor.

  • Yorum yaparken yazdığınız siteye erişemiyorum. Tam olarak ne hatası alıyorsunuz? Yönetici bilgilerini değiştirmeden site adresinizi belirtirseniz yardımcı olabilirim.

 • Siteyi kuruyorum da admin paneli /admin.php sunucu bulunulamadı diyor. Site şuan tam kurulum sağlanmadı ama daha önce tam kurulumu yapmıştım sadece admin paneli hata veriyordu. Siz bana ulaşabilir misiniz. Ben bilgileri veriyim siz kurun bi zahmet 🙂

  • Yönetim panelinden kaynaklanan bir sorun değil. Yaptığınız bir değişiklikten veya sunucudan kaynaklanan bir sorun. Script kurulumu yapmıyoruz fakat yaşadığınız sorundan dolayı yardımcı olabilirim. Üst menüde bulunan iletişim kısmından hosting bilgilerini iletirseniz sevinirim.

 • Eyvallah hocam gönderdim bi zahmet bi bakarsanız 🙂

  • Geri dönüş yapılmıştır. Fakat gönderdiğiniz bilgiler geçersiz. Mail üzerinden cevap verebilirsiniz.

 • hocam başka scprit kurdum eyvallah yardımınız için. o scpritte sorun var

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar