Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Bkdizayn v2.0 İçerik Yönetim Scripti
Bkdizayn v2.0 İçerik Yönetim Scripti Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (7 oy, 2,86/5)
Script Kategori: PHP Scriptler
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2014
İndirme Sayısı: 6.648
Ekleyen Editör: Emre
İndir & DownloadDosya Boyutu: 23 MBŞifre: wmscripti.com

Bkdizayn içerik yönetim scripti, 2010-2011 yıllarında geliştirilen ve ücretli olarak satışa sunulan bir içerik yönetim sistemidir. Uzun bir süredir satışını yapmamaları ve illegal satışları engellemek amacıyla Bkdizayn tarafından ücretsiz olarak dağıtılmaya karar verilmiştir.

Özellikler
1. Yönetim paneli
2. Tema desteği (mevcut 6 tema)
3. Slayt alanı
4. Duyurular bölümü
5. Foto galeri (kapatılabilir)
6. Referanslar (kapatılabilir)
7. Sayfa/alt sayfa oluşturabilme
8. Alt kısmı (footer) düzenleyebilme
9. İletişim formu

Kurulum
1. Bir mysql veritabanı oluşturun ve SQL klasöründe bulunan icerikyonetimi.sql dosyasını bu veritabanından içe aktarın.
2. inc > baglan.php dosyasını bir metin editörü ile açarak veritabanı bilgilerinizi girin.
3. CkEditor ayarları için iy_admin > ckfinder > config.php dosyasını bir metin editörü ile açın. 50.satıra gelerek site adresinizi girin. 70.satıra gelerek sunucu yolunuzu (tarayıcınızdan siteadresi.com/yol.php adresinize girerek sunucu yolunuzu bulabilirsiniz) girin.
4. Aşağıda belirtilen klasörlere chmod 777 verin. CHMOD değeri nasıl verilir bilmiyorsanız buradaki makalemize bakabilirsiniz.
ck_thumbs
ckimages
images
images/galeri
images/galeri/kucuk
images/referans
images/referans/kucuk
images/slayt
images/slayt/kucuk

Yönetim Paneli: www.siteadresiniz.com/iy_admin
Kullanıcı Adı: admin
Şifre: wmscripti
Not: Güvenliğiniz için kurulum sonrasında phpMyAdmin üzerinden kurulum yaptığınız veritabanına girerek admin tablosunda bulunan bilgileri düzenleyiniz.

Alt Klasörlere Kurulum
Eğer scripti bir alt klasöre kuracaksanız ana dizinde bulunan .htaccess dosyasını, iy_admin > ckeditor > config.js dosyasını, iy_admin > ckfinder > config.php (50. ve 70.satır) dosyasını bir metin editörüyle açarak ilgili yerleri düzenlemeniz gerekmektedir.

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , ,
Benzer Yazılar
Yorumlar { 19 }
 • Teşekkürler wmscripti.com ekibi 🙂

 • Merhaba. scripti bir alt klasöre kurdum. Site ana sayfa girişi tamam. Sorun yok. Fakat admin panele giriş yapmak istediğimde “ollley
  Fatal error: Call to undefined function session_register()…”
  şeklinde bir hata uyarısı veriyor. Admin girişi yapamıyorum. Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Alt klasör ayarlarını nasıl yapmam gerekiyo.

  • session_register fonksiyonu PHP 5.4.0 sürümünden itibaren kaldırılmıştır. Scriptin kodlarında düzenleme yapmanız veya scripti daha önceki PHP sürümlerinde çalıştırmanız gerekiyor.

 • yeni sürümlerde, session_register() sorunu için, o satırı kaldırmanız yeterlidir. sistem stabil çalışmaya devam edecektir.

 • Merhaba, admin panel girişinde kullanıcı adı şifreyi doğru girmeme rağmen paneli açamıyorum, ollley diye bir hata söz konusu, teşekkür ederim.

  • Veritabanı bağlantınızı eksiksiz yaptığınızdan ve veritabanınıza erişim yetkisi verdiğinizden emin olun.

  • Merhaba, eksiksiz yapmasam veritabanı bağlantı hatası alırdım.

  • SQL dosyasını açarak admin tablosunda bilgilerin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Birden fazla ayar dosyası olması nedeniyle birini eksik yapmanız durumunda sadece yönetim panelinde sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz, bu nedenle o şekilde belirttim. Bazen sunucunun PHP sürümünden vs. kaynaklı sorunlar da olabiliyor. AppServ 2.5.10 ile localhost üzerinde script sorunsuz çalışmaktadır. Kendi Linux sunucularımızda da aynı şekilde sorunsuz olarak çalıştırmaktayız.

  • Hata sessiondan kaynaklanıyor, kendimce çözüm üretmiştim madem çözemeyeceksiniz kendi çözümümü belirteyim aynı sorunu yaşayanlar hiç uğraşmasın. Panele girmeden önce inc klasöründeki session.php dosyasının adını değiştirin(ezbere yazıyorum inc klasöründe olmayabilir her nerdeyse artık). Bu şekilde admin paneline şifresiz olarak giriş yapma yetkisine sahip olduğunuz için ardından yönetim paneline girip gerekli düzenlemeleri yapın.
   NOT: İşleminizi bitirdikten sonra session.php dosyasının adını eski haline getirmeyi unutmayın..

  • Merhaba, gün içerisinde 30+ yorum almakta ve bunlara tek tek cevap vermekteyiz. Birçok kişi de farklı nedenlerden ötürü (php sürümü, hosting fonksiyonel kısıtlamalarından kaynaklanan vb.) sorunlar olabilmekte. Kişisel olarak tek tek herkesin sorununu incelememiz mümkün olmadığından daha çok kurulumdan kaynaklanan sorunlarla ilgilenebilmekteyiz. Belirttiğiniz sorun scripti denediğimiz Linux sunucumuzda oluşsaydı script sitemize eklenmeden önce mutlaka incelenirdi ve herhangi bir sorun bulunuyorsa eklenmezdi. Sorun tarafımızca yaşanmadığı için yaşadığınız sorunu şu durumda incelememiz zaten mümkün değil. Sorun sessiondan kaynaklanıyorsa admin klasörüne farklı bir şifreleme (örn: htpasswd) ekleyebilirsiniz. Bilgilendirmeniz için de teşekkür ederiz Cem Bey.

 • iletişim formuna yazılanları kendi mail adresimize nasıl gönderttireceğiz yardımcı olabilirmisiniz.

  • Şuan yönetim paneline kayıt olmaktaysa scriptte yapısal değişiklik yapmanız gerekmekte. Şayet yönetim paneline kayıt olmamakta ve mail alamıyorsanız php mail sunucunuzla ilgili bir sorun var demektir, bu durumda da hosting firmanızla iletişime geçmelisiniz.

 • Ben siteyi aktif olarak kullanmaya başladım bütün bilgileri doldurdum ama iletişimden mail gelmiyor sadece scriptin yapısında bi değişiklik mi yapmamız gerekiyor yardımcı olursanız memnun olurum.

  • Büyük ihtimalle hosting firmanızın mail fonksiyonlarından kaynaklanmakta. Mail gönderen dosyayı düzenleyerek smtp entegre etmeniz gerekmekte.

 • Kendim çok aradım, uğraştım buldum, malum burda da cevap vermenizi beklersek siteyi yetiştiremeyiz. Çok yoğunsunuz bir sürü kişinin sorunuyla uğraşıyorsunuz, benim de katkım olsun istedim:
  “ollley” hatasını alanlar, iy_admin klasöründen>login.php dosyasına girin ve 55. satırdaki “session_register();” kodunu silin ve ardından kaydedip çıkın sorun çözülmüştür. 🙂

  • Yeni php sürümlerinde bazı fonksiyonların kaldırılması/değişikliğe uğraması sonucu sorun yaşanabiliyor. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Fakat bu kod session kaydı sağlamakta, bu kodu sildiğinizde kesin olmamakla birlikte güvenlik sorunu oluşuyor olabilir. Bunun yerine session kaydını PHP 5.3 sonrasında gelen $_SESSION[‘sessionadı’] = $sessiondegiskeni; şeklinde yapmanızı tavsiye ediyorum. Kısa bir araştırma yaparsanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • arkadaşlar merhaba. kendi yaptığım bir temayı bu sisteme nasıl entegre edebilirim.

 • Herkese çok teşekkür ederim hallettim sayenizde…

 • site içerisindeki referans.php sayfası düzgün çalışmıyordu.9 dan fazla referans olunca 2.sayfa oluşturuyor fakat 2.sayfayı açmıyordu referans.php sayfasını 72,81 ve 87. satırları aşağıdaki şekilde değiştirdim düzeldi.

  72. satıır echo ‘ « ‘ ;

  81.satır echo ‘‘.$i.’ ‘;

  87.satır echo ‘» ‘;

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar