Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 03.03.2021 00:00

AbanteCart v1.2.5 Alışveriş Scripti
AbanteCart v1.2.5 Alışveriş Scripti Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (11 oy, 4,36/5)
Script Kategori: PHP Scriptler
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2012
İndirme Sayısı: 13.530
Ekleyen Editör: Aydın
İndir & DownloadDosya Boyutu: 29.9 MBŞifre: wmscripti.com

NOT: Script 5 Aralık 2015 tarihinde 1.1.5 sürümünden 1.2.5 sürümüne yükseltilmiştir. Daha öncesinde yükleyen arkadaşların scriptlerini güncellemeleri rica olunur.

AbanteCart Alışveriş Scripti, açık kaynak kodlu gelişmiş bir alışveriş scripti dir. Açık kaynak kodlu olduğu için geliştirilmeye açık bir script tir. İçeriğinde bulunan bir çok eklenti ile bir çok ücretli scriptlerden kendini soyutlayan bir yapısı bulunmaktadır. Scriptin orjinal dilleri İngilizce ve İspanyolca’dır. Bunun yanında ekstra olarak Türkçe paketini kurarak scripti Türkçeleştirebilirsiniz. Scriptin boyutu sıkıştırılmış hali 30 MB’dir. Rardan çıkardığınızda 50 MB gibi bir boyuta ulaşmaktadır.

Admin Paneli Demo: http://demo.abantecart.com/?s=demo_admin
Kullanıcı Adı: demo
Şifre: demo

Katalog Özellikleri
Sınırsız kategori
Sınırsız ürün ve ürün resimleri
Otomatik Görüntü boyutlandırma
HTML ile zenginleştirilmiş ürün tanımları
Ses / video desteği
İlgili Ürünler
Öne Çıkan Ürünler
İndirimdeki Ürünler
Stok Durumu
Ürün Yorumları
Sayfa başına ürün sayısı Seçimi
Adı, fiyatı, Reytinge göre sıralı ürünler
Yazdırılabilir ürünleri sayfaları
Üreticiler, marka yönetimi

Müşteri Özellikleri
İndirim Kuponu Sistemi
Müşteriler için Şifre hatırlatma
E-posta ile Siparişleri izleme

Ödeme Sistemleri
AlertPay
Authorize.Net (AIM)
Bank Transfer
Cheque / Money Order
Cash On Delivery
LIQPAY
Moneybookers
Paymate
PayPoint
Perpetual Payments
PayPal Website Payment Pro
PayPal Website Payment Pro (UK)
PayPal
SagePay
SagePay Direct
SagePay (US)
2Checkout
WorldPay

SEO Özelliği
Site içi ve Kategorilere özel SEO
Otomatik olarak Sitemap oluşturma
Ürünler ve kategoriler için meta ayarı

Güvenlik
Veritabanında bulunan şifrelere ekstra koruma
Kontrol paneli erişimi için ekstra güvenlik
SSL uyumluluğu

Kurulumu
1. Öncelikle bir veritabanı oluşturunuz. Veritabanı oluşturduktan sonra indirmiş olduğunuz rar dosyasını çıkartın ve abantecart_v1.1.4\abantecart_v1.1.4\public_html‘de bulunan dosyaları sunucunuza atınız.

2. www.site-ismi.com şeklinde sitenize giriş yaptığınızda otomatik kurulum ekranı gelecektir. Eğer gelmezse www.site-ismi.com/install/index.php olarak kendiniz giriş yapmayı deneyiniz.

3. Gelen ekrandan kullanım şartlarını okuduktan sonra altta bulunan I agree to the license yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin ve Continue butonuna basınız.

4. Compatibility Validation bölümünde scriptin sunucunuzda bulunması gereken özellikleri tarayarak size bilgilendirme yapmasına olanak sağlayan bölümdür. Burada Status yani durum bölümünde ( – ) işareti olanları düzenlemeniz gerekmektedir. Ayrıca aşağıda bulunan dosyalara CHMOD 777 veriniz. CHMOD, Dosya izini nasıl verildiğini bilmiyorsanız buraya göz atabilirsiniz.

image/
system/cache/
system/logs/
download/
extensions/
resources/

5. Configuration bölümünde sitenizin sunucu bilgilerini ve database ayarını yapacağınız bölümdür. Burada;
Database Host: Genelde localhost’tur.
User: Database kullanıcı adınızı yazınız.
Password: Database şifrenizi yazınız
Database Name: Database adınızı yazınız.
Database Prefix: Eğer databasenizi oluştururken bir ön ek kullanmak istiyorsanız buraya istediğiniz ön eki yazabilirsiniz. (örn: abante_) şeklinde

Alt bölümde bulunan admin ve admin paneline girerken koyacağınız güvenlik bölümünü ayarlarını da yaptıktan sonra bir sonraki bölüme geçebilirsiniz.

6. Scriptinizin kurulumu tamamlanıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra size bir Key Code (anahtar kodu) verecek. Bu kodu saklamanız gerekmektedir. Olası bir problemde scripti taşımanız gerekirse bu kod size lazım olacaktır. Burası tamamlandıktan sonra aşağıda bulunan Türkçeleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Abante Cart Türkçe Yama
1. Öncelikle buradan Türkçe yama dosyasımızı indiriyoruz.

2. İndirmiş olduğumuz dosyayı rardan çıkardıktan sonra içerisinde bulunan \code\extensions klasöründeki turkish_language isimli klasörü sunucumuzda bulunan extensions klasörüne atıyoruz.

3. Daha sonra sitemizin yönetim paneline girerek atmış olduğumuz Türkçe yama eklentisini aktifleştiriyoruz. Bunu yapmak için www.site-ismi.com/index.php?rt=index/login&s=your_admin şeklinde sitemizin admin paneline giriş yapıyoruz ve extension bölümünden sitemize atmış olduğumuz Turkish Language Pack dosyasını install ediyoruz. Yani kurulumunu yapıyoruz. Kurulum için extension bölümüne girdikten sonra attığımız eklentinin yanında bulunan Play tuşuna benzeyen bir butoun var buna tıklıyoruz.

4. Kurulumunu yaptıktan sonra admin panelinde bulunan Languages bölümünden Türkçe seçeneği Off (kapalı) olarak görünecektir. Bunu On (Açık) hale getirmeniz gerekmektedir.

Bunları tamamladıktan sonra scriptimiz kurulmuş ve kullanıma hazır olacaktır.

Yönetim Paneli: www.site-ismi.com/index.php?rt=index/login&s=your_admin şeklindedir. Fakat burada bulunan your_admin bölümü kurulumu yaparken Configration bölümünde bulunan admin paneli günvelik sistemi için yazmış olduğunuz şey ile bağlantılıdır. Orada ne yazarsanız admin paneline girerkende onu kullanmanız gerekmektedir.

Kullanıcı adı ve şifre kurulumu yaparken yazmış olduğunuz bilgilerdir.

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,
Benzer Yazılar
Yorumlar { 34 }
 • selam arkadaşlar ben kurdum fakat türkçeye çeviremiyorum dediginiz gibi türçe dosyayı attım fakat admin panelinde çıkmıyor yardımcı olurmusunuz

  • Maalesef buna yapabileceğimiz bir şey yok. Admin paneli Türkçeleştirilmediyse sorun ondan olabilir. Manuel olarak kendiniz yapmanız gerekiyor.

  • Kendiniz eklemelisiniz dosyaları attıktan sonra dil ayarlarına girip 2 dil olan yeri bulun sonrada 3. dili ekleyin diğerlerini türkçeyi ekledikten sonra kaldırabilirsiniz.

 • TL para birimi nasıl ekleyeceğiz? Bir türlü para birimi ve resim eklemeyi bulamadım 🙁

  • Yönetim paneline giriş yaptığınızda System > Localization > Currencies (Sistem > Yerelleştirme > Kurlar) bölümünden ekleme, silme ve düzenleme yapabilirsiniz.

 • ve şöyle bişey daha var. KABUL ETMİYO SANIRIM . — Error: cannot to load config.xml of extension ac_turkish_language_v1.0.1. in /home/beatboxb/public_html/deneme/core/helper/utils.php on line 423

 • ftp çok uzun sürüyor 🙂

 • Kolay gelsin.Bu sistem windows tabanlı sunucularda çalışıyormu acaba

  • Stabil çalışabilmesi için linux olması gerekiyor.

  • Zip olarak yükleyip Cpanel & Plesk Dosya yöneticisinden zipten çıkarma yaparsanız süreç daha kısa sürer.

 • Temayı kurdum izinler ve onaylar aktif fakat yüklediğim resimler “X” simgesi şeklinde çıkıyor yani resim açılmıyor sebebi nedir gidermek icin ne yapmalıyım?

  • Yorum yaparken belirttiğiniz site adresi çalışmamaktadır. Site adresinizi belirtirseniz inceleyerek geri dönüş yapabilirim.

 • Script deki logonun yanındaki menüleri nasıl düzenliyebiliriz mesela ben specials ı silmek istiyorum ve hesap araba gibi şeylerinde adını değiştirmek istiyorum nasıl düzenliyebilirim

 • Merhaba Admin Kardeşim.
  Öncelikle Script İçin Çok Teşekkürler.Scripti Kurdum Türkçesini Kendim Hazırladım Ama Bir Sorunum Var.
  Ben Default_html5 Temasını Kurdum Ama Ortadaki Manşet Gibi Olan Şeyi Bulamadım Onu Nasıl Yapabilirim ? Onuda Yapmak İsterim Yoksa Site Çok Boş Görünüyor.
  Sitem : http://orjinalpazar.tk/
  Abantecart : http://demo.abantecart.com/
  Hani O Ortadaki Mavi Şeyi Diyorum.

  • Modül olarak ekleme yapılmış olabilir. Bunun için kapsamlı araştırmayı AbantaCart’ın Türkçe resmi sayfalarında araştırabilirsiniz.

 • çok güzel bir çalışma olmuş … Ellerinize sağlık.

 • Merhaba Admin Kardeşim.
  Öncelikle Herşeyi Bitirdim Siteyi Tamamladım Dediğin Gibi Eksik Ekleme Yapmışım Herşey İçin Teşekkürler Allah Razı Olsun Ama Bir Proglemim Var Hani En Altta Bi Ürünüm Var O İndirimli Ürün Ama Türkçeleştirme Yapmama Rağmen Kırmızı Şey Sale Adında Birşeyle Çıkıyor Tekrardan Herşeyi Türkçeleştirdim Ama Onun Dışında Herşeyi Türkçeleştirdim Acaba Yardımcı Olabilirmisiniz.

  • Aşağıda belirttiğim klasörlere girerek belirtilen dosyadaki görselden düzenleyebilirsiniz.

   storefront/view/default_html5/image/sale.png

 • selam. ben bunu hostuma attim ama bu klesorler haric hic bisey hosta atilmadi(
  install.txt
  public_html/
  release_notes.txt
  LICENSE.txt

  neden acaba,

  • FTP programımı kullanıyorsunuz? Yoksa tarayıcı üzerinden mi göndermeye çalışıyorsunuz?

 • Emeğinize sağlık mamafih birşey soracağım Yaw hu bu resimde görünen ile hiç alakası yok kurdum ben sorunsuzca çalışıyor bu arada 1. sorun TL olmuyor olsa bile TL ibaresi çıkmıyor kod olarak içeriğine eklenmesi gerekiyor

 • Selam Arkadaşım ben kurdum ama resim ekleyemiyorum. parsererror SyntaxError: Unexpected token < diye bir hata veriyoru.
  ertugrulcelebis@gmail.com adresinden cvp yazarsanız sevinirim

 • Güzel arkadaşım, ellerinize sağlık,
  ben bu scripti indirdim ve local de çalışmak istiyorum, bu mümkünmü acaba, eğer mümkünse nasıl olur, çünkü şu hata ile karşılaşır oldum Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\xampp\htdocs\abantecart_v1.1.5\abantecart_v1.1.5\public_html\core\lib\session.php on line 60

  • Kullandığınız Apache serverini değiştirerek tekrar deneyebilir misiniz? Mesela Appserv 2.5.10 ile deneme yapabilir misiniz?

 • yeni versiyonun dil dosyası acaba ne zaman çıkacak yada elinde olan varsa paylaşabilir mi

  • Araştırmam sonucu şuan piyasada herhangi bir dil dosyası bulunmamakta.

 • opencart kullanın arkadaşlaren basiti eksik olanları söyliyeyim ajax arama yok resimli,iletişim formunda ne yaparsanız yapın form adları çıkmıyor,türkçeleştirme tam bir fasa fiso tamam butonuna kurtar diye isimlendiren türk çeviriciyi alnından öpüyorum,opencarta göre hızı daha yavaş tek bir artısı yok resimlerde zoom olayı en dandik e ticaretlerde var onun dışında tek elle tutulur yeri ürün resmi girerken sağladığı kolaylık.

  10 üzerinde 1

  Ama maceraya gireyim diyorsanız buyrun indirin

  Paylaşımına sağlık admin sen sana yakışan paylaşımı yapmışsın.

  • Turgut Bey, öncelikle kurduğunuz son cümleyi doğru bulmuyorum. Benim görevim popüler olan, olmayan, takipçilerimizin kullanabileceği, geliştirebileceği internet üzerindeki scriptleri inceleyerek siteye eklemek. Scriptin Türkçe dilinde sıkıntılar olabilir fakat bu benim yanlış bir paylaşım yaptığımı göstermez. WMS‘yi açtığımızda tek amacım programlamaya ilgisi olan kişilerin kendilerine bir şeyler katabilmesiydi. Örneğin yakınlaştırma sistemini beğenmiyorsanız neden en iyisini siz yapmıyorsunuz? Diyelim yapacak bilginiz yok, peki o zaman neden en iyisini bulup entegre etmeyi denemiyorsunuz? Neden bir şeylere olumsuz yorumlarınızı belirtirken paylaşım yapan kişiye karşı ters bir üslup benimsiyorsunuz?

   Ayrıca, olumsuz yönlerini sayıp 10 üzerinden 1 verdiğiniz scriptin AbanteCart vs Opencart şeklinde arama moturunda aramam sonucu en üstteki iki siteyi incelerseniz yapılan karşılaştırmayı görebilirsiniz.
   http://www.abantecart.com/compare-features
   http://e-commerce.softwareinsider.com/compare/13-28/OpenCart-vs-AbanteCart

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar