Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

BeyazYelken Yapım Aşaması Scripti
BeyazYelken Yapım Aşaması Scripti Görseli

Ücretsiz

Detaylar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (7 oy, 4,86/5)
Script Kategori: Diğer Scriptler
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2010
İndirme Sayısı: 9.092
Ekleyen Editör: Emre
İndir & DownloadDosya Boyutu: 1.1 MBŞifre: wmscripti.com

BeyazYelken yapım aşamasında scripti, sitenizin açılış süresini geri sayım şeklinde göstermenize yardımcı olmaktadır. Scripti sitenizi bakıma aldığınız zaman da kullanabilirsiniz. Scriptte sosyal ağ butonları (facebook, twitter, youtube, flickr), e-posta ve not bölümleri de bulunmaktadır.

Kurulum ve Ayarlar
1. Ana dizinde bulunan emailform.php dosyasını bir metin editörü ile açın.
2. 5.satırda bulunan e-posta adresini düzenleyin ve kaydedin.
3. Geri sayım ayarlaması için index.html dosyasını açarak 18.satıra gelin.
4. Sayaç 1, 0, 0 bölümünden ayarlanmakta.

austDay = new Date(austDay.getFullYear() + 1, 0, 0);

– En başta bulunan yere 1 yazdığınızda bugünden itibaren yılın son gününe kadar hesaplama yapmakta. 2 yazdığınızda ise Yılın son güne kadar + 365 gün şeklinde eklenmektedir.

– İkinci bölüme ise ay olarak ekleme yapılmakta. 1 yazdığınızda Yılın son gününe kadar + 30 gün şeklinde eklenecektir. -1 yazdığınızda ise Yılın son gününe kadar – 30 gün şeklinde çıkarılacaktır.

– Üçüncü bölüm ise gün bölümüdür. 1 yazdığınızda sayaca 1 günü eklecek. -1 yazdığınızda 1 gün çıkaracaktır.

Not: Yukarıdaki açıklama örnek olarak wmscripti.com tarafından eklenmiştir. Sayıları kendinize göre arttırarak ayarlama yapmanız gerekmektedir.

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , ,
Benzer Yazılar
Yorumlar { 14 }
 • Yapamadım, geri sayım yeri boş kalıyor.

  • Bir yerde yanlışlık yapıyorsunuz demek ki. Kodları düzenlerken notepad++ programını kullanın ve yanlış bir yeri silmediğinize emin olun. Sadece rakamlarla oynayın.

  • Ya kardeşim ben scripti attığımda da boştu hala boş.

  • Belirttiğiniz site adresi şuan çalışmamaktadır. Bu nedenle inceleyemedim. Demo adresini incelerseniz herhangi bir sorun olmadığını görebilirsiniz. Tarayıcınızda kullandığınız reklam engelleyici vb. programlardan dolayı da boş görünüyor olabilir.

  • Kardeşim bak ya işte yok hiçbir şey?

  • Kullandığınız hosting firması sitenizin kodlarının en altına javascript kodu eklemektedir. Scripte ait javascript dosyalarını engelleyebilecek bir kod bulunabilir. Scriptler ücretsiz sunucularda genelde stabil olarak çalışmamaktadır. Bu nedenle yardımcı olamıyorum.

 • Üstat benimkini de 10 gün sonrasına ayarladım ama boş çıkıyor.

  • Zaman ayarlamasını tam olarak yapamamışsınız sanırım. Yazıdaki ilk yorumdaki bilgiyi incelemenizi tavsiye ediyorum.

  • En az 10 kere okudum üstad. Ama olmuyor. Zaten mantıken de bir tarih belirtip o tarihe geri sayması gerekmez mi. Yoksa bu mantıkla her gün girip bir gün azaltmak gerekecek kodlardan. Saygılar.

  • Script 2010 yılında eklendiği için çok detaylı bir açıklama eklenmemiş. Uzun süre kullanmadığım için tam olarak bir bilgim bulunmamakta. Scriptte bir tarih belirtiyorsunuz geri sayımı da kendisi yapıyor. Fakat tarih ayarlaması biraz karışık olabilir.

 • Çalışmıyor script kardeş haberin olsun 🙂

  • Osman Bey, scripti kullanamamanız scriptin çalışmadığı anlamına gelmez. Scripti indirdim ve inceledim. Sayaç ayarlaması karışık gelebilir fakat gayet kolay bir mantığı mevcut. Gerekli açıklamaları yazı içerisine ekledim. Umarım sorununuzu çözebilirsiniz.

 • Şifre ne?

Yorum Yap

Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar