Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Scriptlerin Arşivden Eksik Çıkması

Merhaba arkadaşlar, bazı scriptlerin içeriklerinde dikkatimi çeken bir olay olduğu için bu yazıyı yazma gereği duydum. Sitemizdeki dosyalar her ne kadar özenle düzenlenerek eklensede istemediğimiz sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bunlardan bir taneside arşivden çıkan dosyanın eksik olması.

Mesela sitemizden bir script indirdiğiniz içerisinde Site Dosyaları ve SQL klasörü olmak üzere 2 klasör var. Klasörleri çıkartıyorsunuz fakat SQL klasörünün içeriği boş gözüküyor ve sizlerde script kurulumlarında SQL dosyasını bulamayınca hata alıyorsunuz.

Eğer böyle bir olay ile karşılaşırsanız aşağıdaki işlemleri yaparsanız büyük ihtimal sorun çözülecektir. Eğer sorununuz çözülmez ise indirmiş olduğunuz script adresinin yorum kısmına lütfen bizi bilgilendirmek için bir not bırakınız.

Yapılacaklar
İndirmiş olduğunuz arşivi aşağıdaki gibi açarak üst sekmeden Araçlar > Arşivi Onar‘a tıklıyoruz ve açılan sekmede tamam diyip scripti nere kaydedeceğimizi seçiyoruz ve bir düzenleme yapılarak script normal olarak kayıt oluyor. Daha sonra bu dosyayı arşivden çıkartarak kullanabilirsiniz. Aşağıda resimleri görebilirsiniz. Ayrıca kısayol tuşu olarak arşiv onarmayı ALT + R tuşuna basarakta başlatabilirsiniz.

Resim 1

Resim 2

Resim 3

Umarım faydalı bir makale olmuştur. Lütfen geri dönüşlerinizi eksik etmeyiniz.

Saygılarımla
Aydın AYDIN

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,
Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar