Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Localhost Appserver phpMyAdmin Kullanımı

Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda sizlere script kurarken script içerisinden çıkan SQL dosyalarını nasıl phpmyadmin’e aktaracağız bunun üzerine bir yazı hazırladım.

Öncelikle localhost sistemi olarak ben Appserv 2.5.10 sürümünü kullandım. Örnek olarakta sitemizde bulunan ChatlakTurk Dedikodu ve İtiraf Scripti‘ni kullanacağım.

Appserveri kurduğunuzu varsayarak işlemlere başlayacağım. Bunun için kurulum esnasında appserver şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Phpmyadmin girişlerinde bu şifre ile giriş yapacağız.

1. Öncelikle http://localhost/phpymadmin şeklinde phpymadmin girişi yapınız. Giriş yaptığınızda sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Kullanıcı adı olarak root, şifre olarakta kurulum aşamasında yazmış olduğunuz şifreyi yazarak phpmyadmin‘e giriş yapıyoruz.

Resim 1

2. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Burada database adını Yeni veritabanı oluştur bölümünün altındaki kutuya yazıyoruz ve Oluştur diyoruz.

Resim 2

Databasenizi oluşturduğunuz zaman aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

Resim 3

3. Databasemizi oluşturduktan sonra sitemizden indirmiş olduğunuz ChatlakTurk scriptinin içerisinden çıkan SQL dosyasını içeri aktaracağız. Bunun için üst menüde bulunan İçeri Aktar butonuna basınız ve gelen ekrandan Gözat seçeneğini seçerek sql dosyasımızı buluyoruz. Bulduktan sonra sağ alt tarafta bulunan Git butonuna basıyoruz ve databasemizi içeri aktarmış oluyoruz.

Resim 4

4. Database aktarma işlemi tamamlanmış oluyoruz. Sonuç olarak aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Resim 5

Umarım makalemiz sizin için yararlı olmuştur. Makalelerin devamlılığının sağlanması için lütfen geri dönüşlerinizi eksik etmeyiniz.

Saygılarımla
Aydın AYDIN

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: , , ,
Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar