Hoşgeldiniz
WMS'ye hoşgeldiniz!

Script Gönderin
Sponsor Alanı
Çok İndirilenler

Son Güncelleme: 08.05.2022 12:00

Contact Form 7 v4.4 Güncellemesi ve Email Uyarısı

WordPress’in meşhur iletişim formu eklentisi Contact Form 7’ye 20 Şubat 2016 tarihinde yeni bir güncelleme geldi. Güncelleme ile beraber formu kullanan kullanıcılar bir uyarı ile karşılaştı. Uyarıya geçmeden önce güncelleme ile gelen yeniliklere bakalım.

Güncelleme ile ilgili gelen bazı yenilikler:
– Ayarları kontrol eden özellik
– Dil seçimi Yeni Form Ekle sayfasından kaldırıldı.
– HTML mail gönderirken mesajın sade metin sürümü ekleme.
– do_not_store ek ayarı eklendi.
– Minimum WordPress sürümü 4.2 yerine 4.3 olarak değiştirildi.

Güncellemeden sonra gelen uyarı yukarıda belirttiğim güncelleme notlarının başında belirtilen ayarları kontrol etme özelliğinden kaynaklanıyor. Contact Form 7, artık oluşturduğunuz formları kontrol ederek size uyarı ve hatalar iletmekte. Farklı sayfalarda aşağıda belirtilen uyarılardan herhangi biriyle karşılaşabiliyorsunuz.

– This email address does not belong to the same domain as the site.
– This contact form has a configuration error. » How to Resolve Configuration Errors
– 1 configuration error found

Bu uyarıların tek sebebi oluşturduğunuz iletişim formlarında direkt olarak ziyaretçinin mail adresinden sizin belirttiğiniz adrese mail gönderilmesinden kaynaklanıyor. Yani gerek spam olsun gerek normal olsun farklı mail adreslerinden mesajın iletilmesi yerine iletisim@site-adresiniz.com gibi bir mail adresinden mail gönderimi yapmanızı istiyor.

Bu uyarıyı çözmek için mevcut formunuzu açarak Posta sekmesine gelin. Kimden alanındaki [your-name] <[your-email]> yazısını [your-name] şeklinde düzenleyip kaydedin. Yani kısaca özetlemek gerekirse <[your-email]> yerine @site-adresiniz.com şeklinde biten bir mail adresi girmeniz uyarıyı ortadan kaldırmaktadır.

Güncelleme ile ilgili daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki scripti başlıklı adresinden görebilirsiniz.

Etiketler: ,
Duyurular
Sponsor Alanı
Son Yorumlar